Bu çalışmamızda döviz kurlarındaki dalgalanmaların dış ticaretimizdeki ve kamu idaresinin vergi gelirleri ve borçları üzerindeki etkilerine değinilecektir. Çalışmamızda resmi veriler ve iktisat teorileri dikkate alınacak olup, büyüme oranlarına ilişkin veriler, dış ticaret verileri, döviz kurlarına ait veriler ve kamu borçlarına ilişkin veriler ortak bir analizde değerlendirilecektir.

Abonelik veya Satın Alma Gerekiyor!

Bu makalenin devamını okuyabilmek için giriş yapmanız, satın almanız veya abone olmanız gerekmektedir.

VergiRaporu Yazar Fotoğrafı

TÜRE ALTUN Vergi Müfettiş Yardımcısı

Makale hakkında yorum yapmak isterseniz alt kısımdaki yorum alanını kullanınız.
  • Bu çalışmamızda döviz kurlarındaki dalgalanmaların dış ticaretimizdeki ve kamu idaresinin vergi gelirleri ve borçları üzerindeki etkilerine değinilecektir. Çalışmamızda resmi veriler ve iktisat teorileri dikkate alınacak olup, büyüme oranlarına ilişkin veriler, dış ticaret verileri, döviz kurlarına ait veriler ve kamu borçlarına ilişkin veriler ortak bir analizde değerlendirilecektir.

  • İlerleyen zaman ile teknoloji sürekli gelişmektedir. Önceden gelir getirici faaliyetlerin fiziki yapılması zorunlu iken, artık internet sayesinde sanal ortamda hizmetler verilmekte, ülkelerin fiziki sınırlarına bağlı olmayan hizmet sunumları kolaylıkla gerçekleştirilmektedir.

  • Hiç yorum bulunmuyor..