Türkiye’de “lig” bazı ayrımı kapsamında çok sayıda profesyonel futbol kulübü faaliyet göstermekte olup, bu kulüplerin yasal kuruluş biçimleri, organizasyon yapıları ve vergisel mükellefiyetlerinin kapsamı kazuistik bir yapı sergilemekte olup son on beş yıllık periyot sürecinde bu kazuistik yapı ve finansal/mali yönetim konusunda yaşanılan aksaklıklar nedeni ile kayda değer bir ticari başarı elde edilememiştir. Bu durum profesyonel spor kulüplerinin hukuki statüleri, mali yapıları ve vergisel mükellefiyetleri açısından başarıya ulaşma noktasında bazı tereddütlere sebebiyet vermiş ve çözüme ilişkin mevzuat düzenlemelerini zorunlu kılmıştır.

Abonelik veya Satın Alma Gerekiyor!

Bu makalenin devamını okuyabilmek için giriş yapmanız, satın almanız veya abone olmanız gerekmektedir.

VergiRaporu Yazar Fotoğrafı

M. Yalçın TAŞMEKTEPLİGİL*Mehmet Emrah BİNİCİ** Prof.Dr. On dokuz Mayıs Üniversitesi -,Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı*Vergi Müfettişi**

Makale hakkında yorum yapmak isterseniz alt kısımdaki yorum alanını kullanınız.
  • Türkiye’de “lig” bazı ayrımı kapsamında çok sayıda profesyonel futbol kulübü faaliyet göstermekte olup, bu kulüplerin yasal kuruluş biçimleri, organizasyon yapıları ve vergisel mükellefiyetlerinin kapsamı kazuistik bir yapı sergilemekte olup son on beş yıllık periyot sürecinde bu kazuistik yapı ve finansal/mali yönetim konusunda yaşanılan aksaklıklar nedeni ile kayda değer bir ticari başarı elde edilememiştir. Bu durum profesyonel spor kulüplerinin hukuki statüleri, mali yapıları ve vergisel mükellefiyetleri açısından başarıya ulaşma noktasında bazı tereddütlere sebebiyet vermiş ve çözüme ilişkin mevzuat düzenlemelerini zorunlu kılmıştır.

  • Hiç yorum bulunmuyor..